Turnitin

 

Önemli Not: Turnitin programı ile ilk kez tarama yapacak olan tez danışmanlarının fenbil@gazi.edu.tr adresine e-posta göndererek Turnitin kullanıcı hesabı açılmasını talep etmeleri gerekmektedir. 

 

 

TURNITIN kullanım kılavuzu için TIKLAYINIZ

 

ÖNEMLİ NOTLAR:

  1. Turnitin programını ilk kez kullanacak olan danışmanların kullanıcı adı ve şifrelerini Enstitümüzden almaları gerekmektedir. Danışmanlar Bölüm, Unvan, Ad, Soyad ve gazi.edu.tr uzantılı mail adres bilgilerini fenbil@gazi.edu.tr adresine gönderdikleri takdirde kullanıcı adı ve şifresi maillerine gönderilecektir. Program sadece lisansüstü tezlerin kontrolüne yönelik kullanılmalıdır.
  2. Sisteme tez yüklenirken isteğe bağlı ayarlarda ''Ödevleri Şuraya Gönder'' bölümünde mutlaka ''DEPO YOK'' seçilmelidir (Varsayılan ayar olarak halihazırda "depo yok" seçili ise herhangi bir değişiklik yapılmasına gerek yoktur). Aksi takdirde tezler Turnitin’in veri deposunda saklanacaktır ve bir sonraki düzeltmelerde benzerlik oranı daha yüksek çıkacaktır. 
  3. Raporun oluşma zamanı tezin hacmine ve internet hızına bağlı olarak değişmektedir. F5 tuşuna basarak sayfayı zaman zaman yenilemeniz önerilmektedir. Yüklenecek tez maksimum 40 MB boyutunda olmalıdır. 
  4. Kabul edilebilir en yüksek benzerlik oranı % 20 olup bu oranı aşan tezler için sınav jürisi oluşturulmayacaktır.